Osamdeset i prva godišnjica prvog oslobođenja Loznice u Drugom svetskom ratu obeležena je danas pomenom pukovniku Veselini Misiti i ustanicima na gradskom groblju i polaganjem venaca na spomen-bistu u Ulici Miodraga Borisavljevića. Vence su na Misitinu večnu kuću, u deset časova, položili predstavnici Grada Loznice predvođeni pomoćnikom gradonačelnika Ljubinka Đokića i Udruženja ratnih dobrovoljaca 1912-1918. ”Podrinje – Loznica”. - Lozičke novosti
https://loznickenovosti.com/2022/08/31/obelezena-81-godisnjica-oslobodjenja-lozn/


