Na sjednici Skupštine grada koja je održana 7.septembra prošle godine, odbornici gradske skupštine jednoglasno su usvojili Odluku o pokretanju inicijative za osnivanje Srednje umjetničke škole “Vojin Komadina“ u Zvorniku.
Gradonačelnik Ivanović je pojasnio da je inicijativu stigla iz Osnovne muzičke škole i od roditelja čija djeca pohađaju ovu ustanovu.
„S obzirom da postoji interesovanje da djeca nakon završene osnove muzičke škole upišu i srednju, a jedan od argumenata su i dobri rezultati koje postižu, i imajući u vidu da dosta roditelja nije u mogućnosti da školuje djecu u muzičkim školama u drugim gradovima, donesena je ovakva odluka”-pojasnio je Ivanović.
Gradonačelnik Ivanović rekao je da narednih dana očekuje da u Zvornik dođu predstavnici Ministarstva prosvete.
“U prvi mah to bi se ticalo Srednje muzičke škole.Očekujemo predstavnike Ministarstva prosvete da dođu i da dogovorimo sve detalje i nakon toga krećemo u realizaciju projekta.Ono što bi iskreno veoleo je da krenemo od septembra mjeseca,ali vidjećemo,ja očekujem da projekat bude u narednom periodu realizovan”-kaže Ivanović.
Buduća škola ne bi bila samo Srednja muzička škola već bi imala i neke druge smjerove poput slikarstva ili bilo koja druga škola iz oblasti umjetnosti a za potrebe škole bi se nadogradio sprat na postojećoj zgradi osnovne muzičke škole.


