Da li je ovo poslednja jesen čuvene lozničke kafane “Proleće”, koja je simbol grada već čitav jedan vek? Hoće li će na njenom mestu, preko puta Pošte, u Cvijićevoj ulici, na početku šetališta ili takozvane zone unapređenog poslovanja, nići nova višespratna zgrada, slična onoj kakva je sazidana tik do nje, na mestu nekadašnjeg restorana “Evropa”, neka su od pitanja na koja starosedeoci nedeljama unazad traže odgovore. Najčešće je to preko društvenih mreža, jer je tamo ova tema uzburkala emocije Lozničana, ali nisu retki ni oni koji isto to pitaju i vlasnika ugostiteljskog objekta u kojem su se osamdesetih prodavale najbolje okrugle pogačice i kolači o kojima se i danas govori, iako odavno nisu u ponudi. Hoće li nestati još jedno obeležje stare Loznice za koje su vezani brojni njeni građani čije se detinjstvo i mladost ne mogu prepričati a da se ne pomene sedenje u letnjoj bašti uz najbolje šampite, šam-rolne, urmašice, sarajčice i silvester kolače, pitali smo Branislava Lala Lauševića, koji radi i vodi “Proleće” već 28 leta. - Lozničke novosti
https://loznickenovosti.com/2023/11/22/sudbina-simbola-loznice-poslednja-jes/


