Zvornik / 02.11.2022

Servisne informacije za 02.11.2022.godine.

Slika
Zvornik B blokovi

Saobraćaj se na putevima regije Birač odvija po suvim kolovozima. 

Na području koje operativno pokriva PU Zvornik zabilježena su četiri krivična djela, u Osmacima, Zvorniku, Šekovićima i Bratuncu.Evidentiran je  jedan slučaj narušavanja javnog reda i mira u Srebrenici.Dogodila se jedna  saobraćajna nezgoda u Tršiću u kojoj je jedno lice povrijeđeno. U protekla 24 časa  desio se jedan požar u Srebrenici. 

Pripadnici Službe profesionalne vatrogasne jedinice iz Zvornika imali su mirnu noć,bez intervencija.

Na području regije Birač danas nema planiranih isključenja električne energije.

Sa autobuske stanice Zvornik svi autobusi saobraćaju redovno.

U zvorničkom porodilištu ovog jutra nije bilo novorođenih beba.

 Biometeorološka prognoza danas je povoljna za većinu hroničnih  bolesnika,dodatan oprez se savjetuje  srčanim bolesnicima i astmatičarima.Od meteropatskih reakcija moguća je razdražljivost,umor i glavobolja.

Danas se očekuje promjenljivo oblačno vrijeme sa sunčanim intervalima i malo nižom temperaturom vazduha u odnosu na prethodne veoma tople dane za ovo doba godine. Јutro će biti umjereno do pretežno oblačno, a oko rijeka i po kotlinama biće magle koja će se ponegdje zadržati tokom prijepodneva, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.U večernjim časovima u većini predjela biće oblačno. Duvaće slab vjetar promjenljivog smjera.Јutarnja temperatura vazduha od 6  do 11 stepeni , na jugu do 14 stepeni , u višim predjelima od 3 stepena Celzijusova, a dnevna od 18 do 23 stepena, na jugu do 25 stepeni , u višim krajevima od 15 stepeni Celzijusovih.