Region / 10.11.2022

Gimnazijalci posetili sud – Upoznavanje sa vladavinom prava

Slika
Loznicke novine

Današnja poseta Osnovnom sudu organizovana je kao završni događaj trodnevne radionice – ”Škole ljudskih prava”, projekta koji sprovodi Beogradski centar za ljudska prava uz podršku Misije OEBS-a u Srbiji.– U poslednjih nekoliko godina bili smo u više od 20 gradova Srbije, a Loznica je treći koji smo posetili ove godine. Cilj je da upoznamo srednjoškolce sa temama u vezi sa ljudskim pravima, vladavinom prava, diskriminacijom i javnim politikama, a u okviru treninga organizujemo i posetu lokalnim sudovima i tužilaštima, kako bi se učenici upoznali sa radom tih institucija – kaže Mina Vasović iz Beogradskog centra za ljudska prava. - Lozničke novosti

http://loznickenovosti.com/2022/11/09/gimnazijalci-posetili-sud-upoznava/?_rstr_nocache=rstr906636d69193ed0a