Zvornik / 27.07.2023

Servisne informacije regije Birač za 27.07.2023.godine.

Slika
Drina patke

ZEDP „Elektro-Bijeljina“ najavilo je da zbog montaže stubova i rasjeka ispod dalekovoda od 9 do 15 časova struje neće imati građani na pordučju trafo područja Bunari 1 i 2 i Zelinje 1.

Saobraćaj se ovog jutra na putevima regije Birač odvija redovno , bez zastoja i po djelimično mokrim kolovozima. Na pojedinim dionicama postoji mogućnost odrona, a putari svim vozačima savjetuju oprez i da vožnju prilagode uslovima na kolovozu.

Zaposleni u službi Hitne pomoći zvorničkog Doma zdravlja u protekla 24 sata imali su 62 intervencije, odnosno pregleda, od čega 6 na terenu. Najčešći razlozi zbog kojih su građani tražili pomoć ljekara su visok pritisak, dijareja, problemi sa astmom i ujedi krpelja.

Iz profesionalne Vatrogasne jedinice Zvornik saopštili su da u protekla 24 sata nisu imali ni jednu intervenciju.

Iz porodilišta Opšte bolnice Zvornik saopštili su da su u protekla 24 sata rođene dvije djevojčice.

Policijska uprava Zvornik saopštila je da je u protekla 24 sata jedno lice lišeno slobode u Vlasenici. Zabilježena su dva krivična djela u Zvorniku i Vlasenici i jedna saobraćajna nezgoda u Kozluku u kojoj je jedno lice zadobilo teške tjelesne povrede.

U periodu od 17 do 18 časova biće postavljana rekonstruisana pasarela koja se nalazi između autobuske stanice i Rekreativno sportskog centra, saopšteno je iz Gradske uprave Zvornik. U istom periodu na pomenutoj dionici biće obustavljen saobraćaj na magistralnom putu M-19, a policija će regulisati saobraćaj i vozila preusmjeravati kroz grad.

U Zvorniku danas malo do umjereno oblačno vrijeme sa dužim sunčanim intervalima. U popodnevnim i večernjim časovima moguća je i pojava slabe kiše. Trenutna teperatura je 17 stepeni , a maksimalna dnevna dostići će 23 stepena Celzijusove skale.